Wodny odkurzacz piorący Rainbow dla alergików

 

 

Odkurzacz piorący dla alergików – dlaczego warto wybrać odkurzacz Rainbow?

Jeśli jesteś alergikiem i zastanawiasz się, jak skutecznie przeprowadzić usuwanie kurzu i roztoczy, to mamy dla Ciebie znakomitą propozycję. Celem usunięcia alergenów warto wybrać odkurzacz wodny i piorący Rainbow, który jest bezworkowy, antyalergiczny i zapewni Ci nieocenione wsparcie podczas zmagania się z domowymi zanieczyszczeniami. Dodatkowo odkurzacz piorący może być też zaopatrzony w szeroką gamę akcesoriów. Sprawdź, co alergicy powinni wiedzieć o tym rozwiązaniu!

Czy cząsteczki kurzu mogą być przyczyną alergii?

Alergen jest określeniem substancji, która wywołuje w organizmie reakcję alergiczną (określaną też powszechnie mianem uczuleniowej). Kurz i znajdujące się w nim roztocza są niestety naczelnym przykładem takich szkodliwych antygenów – podrażniają zmysły człowieka i skutkują zmniejszeniem wrażliwości organizmu na najdrobniejsze nawet bodźce. Jeśli nie jesteś zaopatrzony w antyalergiczny odkurzacz wodny i piorący od Rainbow, zalegające w pomieszczeniach domu zanieczyszczenia z czasem przełożą się na takie objawy jak kaszel, katar czy zapalenia spojówek.

Aby jeszcze lepiej zrozumieć szkodliwy wpływ kurzu na organizm człowieka, należy zrozumieć również, że składa się on z konkretnych substancji. To, co wydaje się tylko warstwą brudu na powierzchni mebli, jest w praktyce mieszaniną pyłków roślin, pleśni czy sierści zwierząt. Można w nich też znaleźć zarodniki grzybów. Największym problemem dla alergika są jednak zdecydowanie roztocza, których tradycyjny odkurzacz workowy do kurzu bez odpowiednich filtrów najpewniej nie będzie w stanie skutecznie usunąć.

Czym w praktyce są roztocza?

Żyjące wśród zakurzonych powierzchni roztocza to w praktyce organizmy mikroskopijnych wręcz rozmiarów, które wyglądem przypominają kleszcze lub pająki. Zazwyczaj są niedostrzegalne dla ludzkiego oka (ich wielkość wynosi maksymalnie 0,5 mm), ale zostawiają po sobie ślady, z których usuwaniem poradzi sobie tylko dobry odkurzacz wodny i piorący dla alergików od Rainbow. Chodzi tutaj przede wszystkim o wydzielane przez nie substancje i enzymy – to właśnie one są w największej mierze odpowiedzialne za powstawanie uczuleń. Co należy zrobić, aby całkowicie pozbyć się ich ze swojego domu?

Dlaczego odkurzacz wodny jest najlepszym rozwiązaniem dla alergika?

Jeśli chcesz zredukować ilość alergenów w swoim najbliższym otoczeniu, musisz usunąć cały zalegający kurz wraz ze znajdującymi się w nim roztoczami, grzybami, pyłkami i innymi zanieczyszczeniami. Zdecydowanie najwięcej gromadzi się ich na dywanach, meblach, poduszkach, a nawet zasłonach. Usuwanie należy przeprowadzić z użyciem profesjonalnego sprzętu, takiego jak bezworkowy odkurzacz piorący dla alergików z filtrem wodnym Rainbow. Przyczyna tego jest prosta – powszechnie stosowane urządzenia są nieszczelne i pozostawiają po sobie cząsteczki kurzu unoszące się w powietrzu, pogłębiając w ten sposób problem.

Najważniejszym atutem, jaki ma każdy antyalergiczny odkurzacz wodny i piorący dla alergika od Rainbow, jest bezworkowy, wielostopniowy system filtracji. Pozwala on na zatrzymanie cząsteczek zanieczyszczeń w obrębie urządzenia, dzięki czemu nie wydostają się one ponownie do pomieszczenia, w którym osoba sprzątająca może je łatwo wchłonąć. Cały bezworkowy układ czyszczący składa się oczywiście z różnych części i filtrów. Sprawdź, które z nich mają największe znaczenie dla skutecznego usuwania zanieczyszczeń, takich jak pyłki, grzyby czy odchody roztoczy przez opracowany w firmie Rainbow system.

Filtr HEPA

W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na filtr HEPA, którego zadaniem jest oczyszczanie powietrza z najdrobniejszych nawet cząstek. Znajdziesz go nie tylko w podzespołach, które ma odkurzacz antyalergiczny wodny i piorący Rainbow, lecz także w urządzeniach takich jak klimatyzatory. Polipropylenowe arkusze tej części doskonale przechwytują najdrobniejsze nawet cząsteczki kurzu, a także mikroskopijnych rozmiarów roztocza.

Filtr wodny

Wśród elementów, które sprawiają, że każdy antyalergiczny odkurzacz wodny i piorący do usuwania roztoczy od Rainbow sprawuje się bez zarzutu, ogromne znaczenie ma też filtr wodny. To właśnie dzięki niemu urządzenie może być bezworkowe. Zanieczyszczone kurzem i roztoczami powietrze przepływa przez ten element, a znajdująca się w nim woda skutecznie zatrzymuje wszelkie drobinki i mikroorganizmy.

Funkcja czyszczenia na mokro

Wszelkiego rodzaju brud gromadzi się najlepiej pomiędzy włóknami tkaniny, więc usuwanie kurzu i roztoczy z dywanów czy mebli tapicerowanych bywa szczególnie kłopotliwym zadaniem. W takiej sytuacji koniecznie należy zaopatrzyć się w antyalergiczne odkurzacze bezworkowe Rainbow, które mają funkcję czyszczenia na mokro. Taka technologia jest w praktyce najbardziej efektywna – dzięki niej urządzenie wodne i piorące skutecznie wydobywa zanieczyszczenia spomiędzy włókien.

Najważniejsze atuty odkurzacza piorącego dla alergików od Rainbow

Jeśli chcesz trwale usunąć ze swojego otoczenia drobinki kurzu i roztocza, powinieneś postawić na odkurzacz wodny piorący Rainbow. To doskonała propozycja dla alergików, ponieważ urządzenie tego typu jest bezworkowe. Oznacza to w praktyce, że w trakcie usuwania zgromadzonych zanieczyszczeń nie musisz się zupełnie martwić o unoszące się pyłki. Wystarczy wylać brudną wodę do kanalizacji, która doskonale przyciąga wszystkie cząsteczki – nic nie będzie się zatem unosić w powietrzu.

Ogromnym atutem antyalergicznego odkurzacza piorącego Rainbow jest też fakt, że zamontowanym w nim filtrem wodnym da się posłużyć w celu nawilżenia powietrza w pomieszczeniu. Urządzenie możesz bowiem włączyć i pozostawić je na niskich obrotach – cząsteczki wody przechwycą unoszący się kurz i sprowadzą go na podłogę, co ułatwi jego późniejsze usuwanie. Technologia tego typu wspiera alergików w walce ze szczególnie dotkliwymi objawami uczulenia.

Odkurzacze wodne od Rainbow – najlepsze rozwiązanie dla alergików!

Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty, w której znajdują się najlepsze amerykańskie odkurzacze wodne i piorące od Rainbow oraz akcesoria, części do odkurzacza Rainbow czy zapachy Rainbow. Bezworkowe urządzenie z doskonałymi filtrami jest wręcz stworzone dla alergików, którzy mogą bezproblemowo przeprowadzić usuwanie zgromadzonego kurzu i roztoczy bez ryzykowania reakcją uczuleniową. Skontaktuj się z nami, by zakupić wybrany model!